Archiwum aktualności

Obrazek dla aktualności
08.11.2017 |
Bursztyn "Produktem wysokiej jakości"

Grupa PTWP SA, wydawca magazynu Rynek Spożywczy oraz serwisów portalspozywczy.pl i dlahandlu.pl, wspólnie z Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji przyznała Certyfikaty „Dobry produkt – wybór ekspertów 2017”.

Wśród laureatów nie mogło zabraknąć produktu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek – Sera Bursztyn, który w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia na rynku.

 

Celem przyznania Certyfikatów „Dobry Produkt” jest promocja doskonałej polskiej żywności i popularyzacja najlepszych produktów spożywczych, które wyróżniają się jakością, innowacyjnością, ale także tradycyjną i regionalną recepturą.

 

Certyfikaty zostały przyznane w czterech kategoriach: produkt innowacyjny, nowy produkt, produkt tradycyjny i regionalny oraz produkt wysokiej jakości.

 

Bursztyn nagrodzony

Biorąc pod uwagę cele, jakie przyświecają temu plebiscytowi nie dziwi fakt, że laureatem kategorii „Produkt wysokiej jakości” został jeden ze Skarbów Serowara, Ser Bursztyn, który cechuje się delikatnym smakiem, wyrazistym aromatem, wyczuwalnymi kryształkami, ręczną pielęgnacją oraz sześciomiesięcznym okresem dojrzewania. Bursztyn uznawany jest za absolutną arystokrację wśród serów.

 

Uroczysta Gala         

Wręczenie nagród odbyło się podczas Jubileuszowej Edycji Forum 2017 Rynku Spożywczego i Handlu. Certyfikaty wręczyli Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, Edyta Kochlewska, redaktor naczelna serwisu dlahandlu.pl i redaktor naczelna Rynku Spożywczego oraz Rafał Sikora, menadżer segmentu.

 

Z ich rąk tak znamienite wyróżnienie dla Sera Bursztyn odebrał Edward Bajko – prezes zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

 

Jesteśmy zaszczyceni faktem, że nasz Bursztyn otrzymał tak prestiżowy tytuł jak „Produkt wysokiej jakości”. Na jego doskonałość składa się praca wielu osób, które codziennie dbają, by z naszej spółdzielni wyjeżdżały produkty najwyższej jakości, zaskarbiające serca konsumentów. Ten certyfikat to dla nas potwierdzenie, że cel, aby sprawiać kulinarną przyjemność polskim rodzinom, został osiągnięty. I z tego jesteśmy dumni! – podsumowuje Edward Bajko, prezes zarządu SM Spomlek.

 

FOTO:

www.portalspozywczy.pl