Spomlek dzisiaj

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego jest jednym z największych polskich   producentów   sera  żółtego.   Polacy  znają nas przede  wszystkim dzięki produktom o najwyższej jakości i działaniom, które zmieniają rodzimy rynek. Nasz Radamer jest pierwszym polskim serem z oczkami, niezmiennie cenionym przez konsumentów  i ekspertów. Jako pierwsi w kraju rozpoczęliśmy wytwarzanie serów długodojrzewających, skutecznie rywalizując jakością i smakiem z artykułami z eksportu. Stworzyliśmy Serenadę, pierwszą polską markę serów żółtych. Jednocześnie, jako jedni z nielicznych kultywujemy tradycyjną metodę produkcji sera „na suchą skórkę” pod marką Skarby Serowara. Jesteśmy największym w Polsce producentem serów szlachetnych, długodojrzewających, ręcznie pięlęgnowanych.

Prawie 1/4 wyprodukowanych przez Spomlek serów znajduje odbiorców poza granicami Polski.

Źródłem tych sukcesów jest nie tylko doskonałe zaplecze technologiczne. Podstawą jest najwyższej jakości mleko pochodzące od sprawdzonych dostawców. Sercem zakładów produkcyjnych są natomiast radzyńscy serowarzy. Tworzą oni niezwykle doświadczoną kadrę (najmłodszy z nich pracuje w branży od ponad 20 lat), jednocześnie otwartą na zmiany i nieustannie poszukującą nowych smaków.

Oprócz kilku gatunków serów żółtych Spółdzielnia produkuje również masło, a także doskonale radzi sobie  na rynku B2B. Powstające w Radzyniu Podlaskim proszki mleczne wykorzystywane są przez wielu producentów artykułów spożywczych.