Serwis serowy - nowość w polskich restauracjach

02.09.2021

Po długim czasie polska gastronomia w pełni wróciła do pracy. Goście restauracyjni chętnie odwiedzają polskie lokale, aby delektować się tym, co oferują szefowie kuchni.

Polacy korzystają ze znanych i cenionych restauracji, ponieważ znają doskonale możliwości danego lokalu, ale jednocześnie liczą na to, że spotkają w nich coś nowego.  W odpowiedzi na to Skarby Serowara przygotowały ciekawy, i jak dotąd mało jeszcze w Polsce znany, sposób serowania serów długodojrzewających w formie tak zwanego Serwisu Serowego.

Kilka restauracji w Polsce zostało wyposażonych w specjalne wózki przeznaczone do serowania sera. Kelner może podjechać do każdego stolika, przy którym siedzą goście, opowiedzieć o serach oraz zachęcić do stworzenia własnej deski serowej. To sami goście, po uprzednim spróbowaniu serów, będą mogli wybrać te, które najbardziej im smakują lub idealnie komponują się z ich ulubionym winem. Możliwość spróbowania sera oraz wiedza merytoryczna jaką posiadają kelnerzy, pozwoli gościom na wybór najbardziej satysfakcjonującej deski pełnej Skarbów Serowara, jak i dodatków, które idealnie łączą się z nimi.

Serwisy Serowe to idealna forma promowania i rozwijania kultury jedzenia serów w polskich restauracjach, które podobnie jak w innych krajach, takich jak Francja czy Szwajcaria są bardzo popularne zarówno jako przekąska, składnik dań głównych czy deserów. Chcemy zachęcać Polaków do jedzenia serów, zarówno z uwagi na ich ogromne walory smakowe, jak i zdrowotne, ponieważ są skarbnicą witamin i mikroelementów, a przede wszystkim łatwo przyswajalnego białka - mówi Emilia Pożarowszczyk, Kierownik Marketingu i PR SM Spomlek.

 

Historia Skarbów Serowara rozpoczęła się w 2002 roku, kiedy w Spomleku podjęto decyzję o produkcji najwyższej jakości sera długodojrzewającego. Jako pierwszy  w dystrybucji znalazł się ser Bursztyn, w tym także na eksport, a jego produkcja sukcesywnie wzrastała. Ser powstaje z wysokiej jakości mleka, a do wytrąconego z niego skrzepu dodaje się chroniony tajemnicą szczep serowarski. Uformowany krąg trafia do 30-letniej solanki, a następnie na przynajmniej 6 miesięcy do dojrzewalni, gdzie nabiera swoich charakterystycznych właściwości. Aby uzyskać odpowiedni smak i zapach, Bursztyn musi być ręcznie masowany przez pielęgniarki. Znaczenie mają takie parametry, jak: częstotliwość odwracania, jakość i skład powietrza oraz drewno, na jakim ser dojrzewa. Po minimum pół roku Bursztyn zachwyca charakterystycznym, kruchym miąższem z unikatowymi kryształkami oraz intensywnym aromatem z nutą pikanterii.